LINKOWNIA

 

Fatima.pl - serwis o objawieniach fatimskich i zarazem oficjalna strona Apostolatu Fatimy


PiotrSkarga.pl - strona Stowarzyszenia i Instytutu Ks. Piotra Skargi


Santuario-Fatima.pt - serwis Sanktuarium w Fatimie (wersja polska)


TradycjaKatolicka.com.pl - blog o Tradycji

Apostolat Fatimy - lekcja wiary i nadziei

Data publikacji: 2014-07-31 08:54  |  Data aktualizacji: 2014-07-29 12:13:00

Utworzony w 2003 roku przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie w naszym kraju orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Zasługą Apostołów Fatimy jest pomoc duchowa dla setek tysięcy katolików w Polsce, którzy dzięki temu wsparciu mogą zapoznać się z Orędziem Fatimskim i odpowiedzieć na wezwania Najświętszej Maryi Panny.

Do Apostolatu Fatimy należą ludzie dobrej woli, zainspirowani wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej do nawrócenia świata. - Od Apostołów uczę się wiary i nadziei w pomoc Boga, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach życia. Budujące dla mnie jest także, że są to osoby żarliwej i wytrwałej modlitwy. Często po rozmowie z Apostołem Fatimy zastanawiam się, czy i ja umiałbym tak wierzyć i ufać w takich sytuacjach próby – mówi Krzysztof Golec, odpowiedzialny za prace Apostolatu Fatimy.

Członkowie Apostolatu są regularnymi darczyńcami Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, wspierając go swymi modlitwami i ofiarami. Uczestnictwo w Apostolacie Fatimy wiąże się z udzielaniem Instytutowi regularnego comiesięcznego wsparcia modlitewnego i finansowego. W 2011 roku liczba członków AF przekroczyła już liczbę 40 tysięcy! Ta prężna grupa pomaga nam poprzez swe regularne ofiary prowadzić skuteczną ewangelizację.

Uczestnictwo w tym pięknym dziele wiąże się z szeregiem przywilejów. Największym z nich jest pomoc duchowa dla setek tysięcy katolików w Polsce, którzy dzięki regularnemu wsparciu ze strony członków Apostolatu również mogą zapoznać się z Orędziem Fatimskim i odpowiedzieć na apele Najświętszej Maryi Panny.