LINKOWNIA

 

Fatima.pl - serwis o objawieniach fatimskich i zarazem oficjalna strona Apostolatu Fatimy


PiotrSkarga.pl - strona Stowarzyszenia i Instytutu Ks. Piotra Skargi


Santuario-Fatima.pt - serwis Sanktuarium w Fatimie (wersja polska)


TradycjaKatolicka.com.pl - blog o Tradycji

Co może „reklamować” Maryja?

Data publikacji: 2018-08-16 19:00  |  Data aktualizacji: 2018-08-16 19:33:00

Co może „reklamować” Maryja? Wiemy o chodzi w bilbordowej akcji

 

„Reklama” fatimskiego orędzia na bilbordach mogła niejednego zadziwić. Zwykle tego typu przestrzeń wykorzystują firmy do zarekomendowania swoich produktów. Co może nam „sprzedać” Maryja?

 

Za akcją stoi Instytut Ks. Piotra Skargi z Krakowa. Jak się okazuje, akcja ma cel wyłącznie ewangelizacyjny, a to co można zyskać wsłuchując się w słowa Maryi, to sposób na uniknięcie wiecznej kary i drogowskaz do nieba.

 

Przedstawiciele Instytutu, któremu przewodzi Sławomir Olejniczak wyjaśniają, że ta „maryjna kampania”, to sposób na przypomnienie objawień z Fatimy, w których Matka Boża mówiła Pastuszkom o potrzebie nawrócenia, pokuty i zapowiedziała swoje bezwarunkowe zwycięstwo. – Maryja w trakcie swoich objawień w Fatimie przypomniała o istnieniu piekła, które wbrew temu, co sądzą dzisiaj niektórzy teolodzy, wcale nie jest puste. Trafia tam wiele dusz grzeszników, za których nie ma się kto modlić – powiedział Sławomir Skiba, wiceprezes Instytutu Księdza Piotra Skargi.

Jak się okazuje, akcja bilbordowa nie jest dziełem przypadku, bowiem Instytutu ks. Piotra Skargi jest od lat zaangażowany w propagowanie orędzia fatimskiego. Prowadzi on Apostolat Fatimy, w którym gromadzi wyznawców Maryi, gotowych do żarliwej modlitwy i pragnących nieść światu Jej orędzie. Czynią to – tak jak chociażby – Krucjata Młodych – m.in. poprzez publiczny różaniec, gromadzący setki ludzi w miastach Polski pragnących odnowy moralnej polskiego Narodu.

Instytut przeciwstawia się wszelkim przejawom bluźnierstwa i staje na drodze ideologii gender. Zaś dzięki staraniom Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi, w przeszłości do mieszkańców Warszawy w trafiło 650 tys. ulotek z protestem przeciwko organizowaniu w stolicy przemarszu grup homoseksualnych. To także ponad 1,2 mln wysłanych za pośrednictwem platformy protestuj.pl protestów i apeli w sprawach dotykających kwestii moralnych i światopoglądowych. Głosów w obronie tradycji, rodziny, dzieci i Kościoła katolickiego.