LINKOWNIA

 

Fatima.pl - serwis o objawieniach fatimskich i zarazem oficjalna strona Apostolatu Fatimy


PiotrSkarga.pl - strona Stowarzyszenia i Instytutu Ks. Piotra Skargi


Santuario-Fatima.pt - serwis Sanktuarium w Fatimie (wersja polska)


TradycjaKatolicka.com.pl - blog o Tradycji

Instytut ks. Piotra Skargi z wizytą w Ziemi Świętej

Data publikacji: 2018-11-21 22:00  |  Data aktualizacji: 2018-11-21 22:09:00

Instytut Ks. Piotra Skargi przeprowadził kampanię, w której zachęcał Polaków do odmówienia Aktu osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. Na wezwanie Instytutu odpowiedziało ponad 88 tysięcy osób. Nazwisko każdego uczestnika akcji zostało zapisane na pamiątkowym zwoju i ofiarowane w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W czasie lipcowej wizyty w Ziemi Świętej przedstawiciele Instytutu złożyli pięć zwojów z nazwiskami uczestników kampanii – symbol pięciu Ran Pana Jezusa. Przekazano je do Bazyliki Grobu Pańskiego w oliwnej skrzyni, wykonanej przez polskiego artystę.

Zwoje obecnie znajdują się w archiwum Bazyliki, gdzie przechowywane są najcenniejsze dary wotywne. Sama skrzynia służy miejscowym kapłanom do przechowywania naczyń liturgicznych katolickiej kaplicy Bazyliki Grobu Bożego.

Przedstawiciele Instytutu Piotra Skargi uczestniczyli też we Mszy Świętej, na której kapłan modlił się za wszystkich akcji, którzy odmówili Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa.