LINKOWNIA

 

Fatima.pl - serwis o objawieniach fatimskich i zarazem oficjalna strona Apostolatu Fatimy


PiotrSkarga.pl - strona Stowarzyszenia i Instytutu Ks. Piotra Skargi


Santuario-Fatima.pt - serwis Sanktuarium w Fatimie (wersja polska)


TradycjaKatolicka.com.pl - blog o Tradycji

Polacy składają 10 000 lilii w Fatimie

Data publikacji: 2018-09-04 19:00  |  Data aktualizacji: 2018-09-04 19:34:00

Instytut Księdza Piotra Skargi od ponad 17 lat z powodzeniem budzi sumienia Polaków. W roku 2017 przypadł niezwykły Jubileusz Stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie, więc Instytut zorganizował specjalną akcję.

Z pomocą Przyjaciół i Dobrodziejów udało się dostarczyć do Fatimy 10 000 białych lilii. Ogromny bukiet zawierał taką liczbę kwiatów, by to świętowanie uczynić stokroć piękniejszym i godniejszym uczczenia Matki Bożej Fatimskiej. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zakończyła spektakularnym sukcesem – wielu katolików odpowiedziało na wezwanie prezesa Sławomira Olejniczaka i zechciało wesprzeć akcję.

Instytut zachęcał swoich Dobrodziejów, by odmówili  Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana  Marii Kolbego i potwierdzili to przesłaniem do podpisanej karty. Wynik kampanii  przeszedł najśmielsze oczekiwania – niemal 100 000 osób zechciało odmówić akt  i wesprzeć akcję złożenia ogromnego bukietu. Ich nazwiska zostały uwiecznione w pamiątkowej,  bogato wydanej księdze, którą przedstawiciele Instytutu w lipcu ofiarowali w kaplicy  objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z dziesięcioma tysiącami kwiatów.

Kwiaty posłużyły do udekorowania Fatimskiego Sanktuarium, a Księga została złożona w archiwum. – To były godne obchody 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przygotowywaliśmy się do nich już kilka lat wstecz – wspomina Sławomir Olejniczak, prezes Instytutu Księdza Piotra Skargi. – Należy dodać, że kampanie rozpowszechniające przesłanie Maryi z Fatimy organizujemy już od początku naszej działalności.


Instytut ze swymi kampaniami dociera systematycznie już do około czterystu tysięcy naszych rodaków. Jednym z najważniejszych celów misji Instytutu jest rozpowszechnianie Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Czym jest to Orędzie? Przestrogą przed karą za odejście ludzkości od Boga oraz wezwaniem do nawrócenia, porzucenia grzechów i błędów, codziennego odmawiania Różańca, poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, odprawiania nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

Zobacz też: http://swietyojciecpio.pl/